17. kolo: Hranice - Kopřivnice 40:29 (21:9)

29.01.2014 18:41

Kopřivnice má za sebou další debakl. Ve svém prvním zápase po reprezentační pauze tým zajížděl do nedalekých Hranic, které jsou prozatím na pokraji postupu do první šestice.

Hráči Kopřivnice se mohli po mnoha zraněních konečně představit takřka v kompletní sestavě, včetně s nejvíce vyhlíženým zraněným juniorským reprezentantem Adamem Rečkem. Navíc turnaj v Šale se slovenskými extraligovými týmy se Kopřivnici povedl a žádnému ze 3 soupeřů se nepodařilo tým ze Severní Moravy porazit. Kdo čekal, že se v podobné fazóně představí i na palubovce Hranic se ale mýlil.

Kopřivničtí stačili se soupeřem držet krok zhruba do 18 minuty, kdy byl stav utkání 10:7. Hlavně v prvních minutách se jim dařilo konkurovat v tabulce lépe postavenému soupeři díky slušné obraně a zákrokům Luďka Fabiána. Poté ale následoval nepochopitelný kolaps, který předčasně odsoudil Kopřivnici k vysoké prohře. Díky rychlým útokům a především díky chybám hráčů v červeném, stačil Cement Hranice za 5 minuty nastřílet hostům 5 branky, přičemž se Kopřivnice neprosadila ani jednou. To už bylo v podstatě po zápase. V následujících minutách to ovšem bylo snad ještě horší. Time-out sice hosté proměnili hosté ve svůj prospěch, poté ale následovala další přehlídka rychlých protiútoků a zákroků brankáře Kučerky. O přestávce tedy v hranické sportovní hale svítili na tabuli hrozivé skóre 21:9.

I když už bylo dávno rozhodnuto, v 2. poločase byl celkový obraz ze hry možná trochu paradoxně pohlednější, než v prvním. Hranice ale pohodlně udržely svůj drtivý náskok a i přes zlepšený dojem ze hry, Kopřivnice prohrála o 11 branek – 40:29.

Hranice - Kopřivnice 40:29 (21:9)

Nejvíce branek: Magrla 7, Stržínek a Rachač po 6 - Reček 8, Střelec a Hojník po 4. Rozhodčí: Kosa, Švidrnoch. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 210.